hormonální nerovnováha

Taneček pro obnovu tvého ženství – hormonální jóga


Když jsem se poprvé vydala do neznáma na víkendový kurz hormonální jógy do Prahy, neočekávala jsem žádné velké zázraky. Ovšem zázrak přišel již po prvním dnu cvičení.

Rozhozené hormony

Nebyla jsem první ani poslední, na kom se podepsalo zobání antikoncepčních pilulek. Celých 10 let! Dodnes nechápu, že jsem neprozřela mnohem dříve. A velmi mě mrzí, že mě na tuto myšlenku nepřived ani můj gynekolog. Protože když ne on, tak kdo měl znát veškerá rizika nejlépe?

Ano, pravdou je, že veškerá zodpovědnost stejně visí jen na mně. Při konfrontaci s mým lékařem u řešení problému jsem si vyslechla verdikt, že jedině já znám své tělo nejlépe a já jediná měla vědět, že mi antikoncepce nevyhovuje.

A to je svatá pravda.

Jedině ty víš nejlépe, co potřebuješ.

Jedině ty víš nejlépe, co potřebuješ. Problémem je, že jsme dnes velmi často odpojené od svého těla, od své duše. Žijeme rychle. Žijeme tak, jak žijí jiní. Dlouhosáhle nad tím nepřemýšlíme. Antikoncepci zobou všichni a já taky.

Ačkoliv jsem pociťovala určité signály, které mi tělo vydávalo, zobala jsem dál. Protože ta moje antikoncepce byla přece jiná. Dražší než ostatní. Na krabičce psali, že budu mít krásné vlasy i nehty.

Ovšem, že po slavnostním vysazení HA se již nedostaví menstruace, o tom už na krabičce ozdobným písmem nic nepsali. A to se také stalo. Měsíc, dva, pět, osm… Nic. Jedna vyvolávací injekce MS, druhá, pátá, osmá.

A problém se rozjel na plné obrátky.

Hormonální nerovnováha léčena opět hormony

A když skončilo zobání jedněch hormonů, začalo zobání jiných. Veselý příběh. Až tehdy jsem pocítila skutečnou sílu rozhozených hormonů a řekla jsem si, že tudy cesta nevede.

Kurz hormonální jógy

Aniž bych o hormonální józe cokoli bližšího věděla, aniž bych měla nějaké doporučení, sbalila jsem si saky paky, sedla do auta a vyrazila na víkendový kurz.

Trefa do černého

Věřila bys, že jsem po první celodenní lekci HJ dostala samovolně menstruaci? První po x měsících. Na záchodě jsem brečela štěstím jako želva. 🙂

Byl to sice jen začátek, ale velice slibný.

Moje každodenní rutina

Hormonální jóga se tak stala mým každodenním rituálem.

Každodenním tanečkem, který mě pomalinku navracel sama k sobě.

Cvičení jsem vynechávala jen při MS, v těhotenství a v prvním roce péče o mého syna. Právě v hormonální józe cítím velký podíl na mém vědomém početí.

Hormonální jóga – krůček k vědomému početí.

Další účinky hormonální jógy, které jsem pocítila na vlastní kůži

Zadáš-li do vyhledávače „Hormonální jóga„, vyskočí na tebe hromada odkazů. Dočteš se, jak pomáhá při hormonálních nerovnováhách, při problémech s MS, při bolestivé MS, při premenstruačním syndromu, při problémech se štítnou žlázou, s přechodem atd.

Pro mě se ale stala především životabudičem. Pomocníkem v tom, napojit se sama na sebe. Procítit, co se děje v mém těle. Přispěla k životní pohodě, nadhledu, vyrovnanosti.

Hormonální jóga mi pomohla znovu naplno rozvinout svou sexualitu, která byla potlačována právě hormonální antikoncepcí.

Hormonální jóga ti otevře dveře k tvé ženskosti.

30 minut cvičení

Myslíš, že to nestojí za vyzkoušení? Zařaď hormonální jógu do svého režimu. Třeba i ty pocítíš zázrak.

Přečti si více v mém eBooku ZDARMA

O hormonální józe a dalších metodách, které pomůžou s otěhotněním.

Chceš si zacvičit hormonální jógu? NAUČÍM TĚ JI!

Máš hned několik možností, jak si se mnou můžeš zacvičit hormonku! Naučíš se ji a stane se Ti Tvým pravidelným rituálem. Věř mi!

Rozklikni vybranou možnost a dozvíš se víc!

lucie poslední
Můj příběh k přečtení zde>> Ukazuji maminkám cestu k vyrovnanému a harmonickému životu krůček po krůčku tak, jak jsem jí já sama procházela. Jejím základním kamenem je pochopení svých emocí, respekt k sobě samé a podpora svého ženství. Pro začínající maminky jsem připravila eBook Než Tě obejmu v náručí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů