Nejradši bych se na to vyprdla!

Tak takový je můj aktuální tvůrčí stav. Říkám si: “Kde je ta Poslední vyrovnaná?”

“Kde do pr**le je?”

Nezní to moc vyrovnaně, že jo? 😉 Protože prostě není!

Období třetího těhotenství bylo poměrně klidné, ale tělo makalo na plné obrátky, aby vytvořilo ten dokonalý zázrak, jaký vytvořilo. („Děkuju, děkuju, děkuju.“)

Porod a první společné setkání jsme měli moc hezké a ráda na to vzpomínám.

Ovšem šestinedělko se mnou poprvé (mám 3. syna) hodně zamávalo.

Je to takový hořkosladký pocit, když si uvědomím, proč jsem si těch pár let zpátky zakládala “Poslední vyrovnanou” a chtěla jsem některým ženám ukázat, jak se mohou hodit do pohody – nejen pomocí jógy. Jak mohou nastartovat svou ženskou energii. Jak mohou zatočit s úzkostí

A šup! Hormonální bouře a má drahá kámoška úzkost chce furt chodit na kafe a já bych byla tak ráda, kdyby mi teď dala pokoj! 🙂

Proto jsem teď bojovala s nechutí sem na Poslední vyrovnanou něco přidávat.

Na druhou stranu si ale říkám, jestli právě tohle není ten DOST DOBRÝ DŮVOD, proč začít sdílet o to více.

  • Ukázat všechny stránky šestinedělí a mateřství.
  • Sdílet osobní zkušenost s opětovným nastolováním ROVNOVÁHY.

A protože jsem se už mockrát přesvědčila, že sdílení pomáhá, jdu do toho. 🙂

  • Ukážu vám, jaká jógová praxe mi teď dělá dobře.
  • Jaké metody dýchání aktivují parasympatický nervový systém a přináší zklidnění.
  • Jaké večerní rituály jsem si teď nastavila, aby se mi lépe usínalo.
  • Jak mi “NIC” funguje jako suprový terapeutický nástroj.
  • A další praktické tipy, které mohou pomoci v případě NEROVNOVÁHY.

Žena je cyklická, život je cyklický a je naprosto nezbytné, aby se rovnováha prostřídala s nerovnováhou!

Jedna bez druhé by totiž neexistovala! Tak jako světlo neexistuje bez tmy a naopak. 🙂

Dokonalý příklad jin a jang. Který, když člověk respektuje, je vše v pořádku. Když ne, tvoří další problémy. 🙂

jsem perfekcionista. K tomu vysoce senzitivní osoba. A to dohromady není úplně cajk kombo. 😉 Protože chci mít vše bezchybné a podle plánu a když to tak není, reaguju na to celou svou bytostí – fyzickou i energetickou.

Takže laskavost, respekt, sebeláska a čas jsou tou hlavní ingrediencí. A vše se zase bude cyklicky vracet do svého ekvilibria. Ehmm, tedy rovnovážného stavu. (Ekonom furt ve mně dřímá. 🙂 )

Takže žádné “a co když, co pak a chci to teď a hned a nechci to…” a bude zase o dost líp.

Slovy mé koučky “srát na to”. 🙂 On je význam totiž podobně výstižný. 🙂

Laskavost, respekt, sebeláska a čas jsou tou hlavní ingrediencí k nastolení rovnováhy.

Co se tedy vlastně děje po porodu s naším čakrovým systémem?

Období těhotenství, porodu a šestinedělí je skutečně velmi intenzivní a transformativní fáze v životě ženy, a to nejen z fyzického, ale i z energetického hlediska. Pokud se na tento proces podíváme skrze systém čaker, můžeme lépe porozumět tomu, jak je energetické tělo ovlivněno a jak se postupně vrací do rovnováhy.

1. Těhotenství

Během těhotenství dochází k zásadním změnám v energetickém systému ženy.

  • První a druhá čakra (kořenová a sakrální): Tyto čakry jsou během těhotenství velmi aktivní. Kořenová čakra (Muladhara) je spojena s přežitím, bezpečím a základními potřebami. Během těhotenství se tato čakra často otevírá, aby podporovala pocit bezpečí a stability. Sakrální čakra (Svadhisthana) je spojena s plodností, tvořivostí a sexualitou. V těhotenství se tato čakra aktivuje na maximum, protože je úzce spjata s reprodukcí a tvořivostí.
  • Srdeční čakra (Anahata): Srdeční čakra je rovněž silně ovlivněna, jelikož těhotenství přináší intenzivní emocionální prožitky a hlubokou lásku k nenarozenému dítěti. Během těhotenství se tato čakra otevírá více než kdy jindy, což umožňuje ženě cítit intenzivní lásku, ale zároveň i strach a úzkost.
  • Třetí čakra (solar plexus, Manipura): Třetí čakra, která je spojená s osobní silou a sebevědomím, může být narušena kvůli změnám, které těhotenství přináší. Změny těla, nálady a životních priorit často na určitý čas oslabí sebevědomí ženy, což je projevem této čakrové oblasti.

2. Porod

Porod patří energeticky k nejnáročnějším procesům.

  • Kořenová čakra (Muladhara): Během porodu je kořenová čakra mimořádně aktivní, protože proces samotného porodu je spojen s hlubokým prožitkem zakořenění, přežití a fyzické síly. Je to moment, kdy se tělo spojuje se zemí a ženská energie je plně zaměřena na fyzické úsilí.
  • Srdeční čakra (Anahata): Srdeční čakra je během porodu často velmi otevřená, zejména ve chvílích, kdy žena poprvé uvidí své dítě. Tento zážitek může vytvořit silnou energetickou vazbu mezi matkou a dítětem, která je založena na bezpodmínečné lásce.
  • Pátá čakra (krční, Vishuddha): Komunikace a vyjádření během porodu, ať už ve formě dýchání, zvuků nebo verbální komunikace s porodním týmem, je velmi důležitá. Pokud je tato čakra zablokovaná, pociťujeme strach a neklid. Pokud je otevřená, probíhá porod s větší lehkostí a důvěrou.

3. Šestinedělí

Po porodu nastává období šestinedělí, kdy se tělo i energetický systém ženy snaží navrátit do rovnováhy.

  • Kořenová a sakrální čakra: Tyto čakry se postupně vrací do normální pulzace, jak se tělo zotavuje a regeneruje. Žena se snaží znovu najít svou stabilitu a základní pocit bezpečí, který bývá po porodu narušen.
  • Srdeční čakra: Srdeční čakra zůstává velmi aktivní a otevřená (nejen lásce, ale i strachu!).

Jak k tomu teď přistupuji?

Mám za sebou 3 měsíce nového života, který se mnou dosti zamával, ale začíná se zase vyjasňovat.

Uvědomuji si, jaké chyby jsem od začátku udělala. Letní režim mi nedovolil příliš odpočívat. Moji dva kluci si taky žádali svoji maminku. Nicméně, příroda si tu poporodní únavu nastavila z jasného důvodu: „NIC NEDĚLEJ, PROSTĚ JEN EXISTUJ SE SVÝM DĚŤÁTKEM, TO STAČÍ.“

A protože jsem šla proti proudu a ještě do toho jsem chtěla strašně moc bojovat, abych se necítila tak, jak jsem se cítila, aby se nedělo to, co se dělo, tak samozřejmě nic nefungovalo.

Teď už to funguje!

Zpomalení, jóga hormonální rovnováhy, klid, meditace, podzim. To všechno pomáhá.

A tak si každý den cvičím – leckdy i vícekrát denně, protože mě děti často nenechají dlouho ;), vypínám hlavu u večerní meditace, chodím spát se slepicemi a to je asi tak všechno. 🙂 🙂

Jóga a afirmace, které obsahuje, mě znovu dostávají do mého středu. Znovu začínám cítit „harmonii všech tělesných funkcí a radost z existence“.

Online hormonální jóga

Protože cvičím prakticky neustále, nabízím možnost všem účastnicím mého kurzu (ať už těm ženám, které v kurzu právě jsou nebo které tam byly kdykoliv v minulosti) znovu rozproudit fyzické i energetické tělo se mnou!

Přidej se kdykoliv na krátkou opakovací lekci!

Informace o konání se dozvíš:

Účast na opakovací lekci je BEZPLATNÁ!

Lucie Poslední | vyrovnaná

Všechny informace uvedené v tomto článku (potažmo i ve všech předchozích) jsou pouze a jenom můj názor, má zkušenost, můj pohled na věc. Nikoho o tom nepřesvědčuji. Pouze sdílím a doufám, že inspiruji a pomáhám.

Můj příběh k přečtení zde>> Ukazuji maminkám cestu k vyrovnanému a harmonickému životu krůček po krůčku tak, jak jsem jí já sama procházela. Jejím základním kamenem je pochopení svých emocí, respekt k sobě samé a podpora svého ženství. Pro začínající maminky jsem připravila eBook Než Tě obejmu v náručí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů